Paliwa zaleją Grupę Lotos

Paweł Janas
28-10-2010, 06:53

PERN jest gotów budować terminal przeładunkowy w Gdańsku. Czy projekt zatopi Lotos?

Rusza dalsza prywatyzacja Grupy Lotos. Minister Aleksander Grad zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu do inwestorów zostaną wysłane zaproszenia do zakupu akcji wicelidera krajowego rynku paliwowego. Apetyty prywatyzacyjne są duże. Może się jednak okazać, że już na starcie skarb państwa odstraszy potencjalnych kupców. Tym straszakiem będzie planowana budowa terminalu paliwowego w Gdańsku przez państwową spółkę Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń (PERN). Znawcy rynku obawiają się, że realizacja inwestycji umożliwi znaczne zwiększenie importu taniego paliwa do Polski, co to może boleśnie uderzyć w polskie rafinerie, a zwłaszcza w mniejszy i gorzej wyposażony w infrastrukturę logistyczną Lotos.

— Napływ taniego paliwa "z morza" w ciągu 3-4 lat zatopi Grupę Lotos — przekonuje osoba związana branżą rafineryjną w Polsce.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paliwa zaleją Grupę Lotos