Paliwowy zarząd bez zmian, rada nadzorcza powiększona

Paweł Janas
opublikowano: 13-09-2006, 00:00

Do rady nadzorczej Orlenu doszlusował szef Nafty Polskiej. Na tym na razie koniec zmian kadrowych.

Jeden z punktów obrad wczorajszego posiedzenia rady nadzorczej PKN Orlen, największej polskiej firmy paliwowej, przewidywał zmiany w składzie zarządu. Jednak do chwili zamykania numeru żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły. Według informacji uzyskanych w spółce, rada wycofała wczoraj z dokonania roszad w Orlenie. Wcześniej osoby związane ze spółką sugerowały, że do zarządu dokooptowana zostanie jedna osoba. Nieoficjalnie mówiło się także o możliwości wymiany jednego lub dwóch jego członków. Niemal wszyscy nasi rozmówcy podkreślali natomiast, że z stanowisko zachowa Igor Chalupec, prezes spółki.

Obecny siedmioosobowy zarząd, poza dwoma wyjątkami, został powołany jeszcze za czasów poprzedniego rządu. Pierwszy wyjątek to powołany w grudniu 2005 r. Cezary Filipowicz, odpowiedzialny za poszukiwania ropy naftowej. Druga zmiana nastąpiła 31 marca tego roku. Wtedy do władz spółki trafił Krzysztof Szwedowski, kierujący obecnie organizacją grupy kapitałowej.

Mimo wielokrotnych spekulacji medialnych dalsze zmiany w składzie zarządu do tej pory nie nastąpiły. Być może z powodu różnic w łonie koalicji rządzącej dotyczących oceny prac władz płockiej spółki.

Wczoraj powiększył się natomiast skład sześcioosobowej do tej pory rady nadzorczej płockiej spółki. Reprezentantem skarbu państwa został Marek Drac-Tatoń, dotychczasowy prezes Nafty Polskiej. To nominacja przyszła nieco na otarcie łez. Zgodnie z planami ministerstwa skarbu Nafta Polska stopniowy kończy bowiem żywot.

Miejsce w radzie przeznaczone dla reprezentanta skarbu państwa było nie obsadzone od końca marca. Wtedy z funkcji członka rady zrezygnował Adam Pawłowicz. Nie podał przyczyny odejścia. Nieoficjalnie mówiono, że powodem jego rezygnacji były różnice zdań z resortem dotyczące ewentualnego odwołania prezesa Igora Chalupca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy