Palladia: Dolar może dalej tracić na wartości

Marek Rogalski
14-07-2004, 16:50

Środowe notowania przyniosły wyraźne straty dolara na rynkach światowych. Negatywny sentyment dla „zielonego” utrzymywał się po wczorajszej wypowiedzi członka FED, Roberta McTeera, który zasugerował, iż podwyżki stóp procentowych przez amerykański bank centralny będą umiarkowane. Do tego doszły informacje o rannych zamachach w Bagdadzie, które pokazują, iż sytuacja w Iraku nadal pozostaje napięta.

Po południu dolarowi zaszkodziły informacje makro, które okazały się gorsze od oczekiwań. Departament Handlu podał, iż w czerwcu sprzedaż detaliczna spadła aż o 1,1 proc. po wzroście o 1,4 proc. w maju, a po odliczeniu sprzedaży samochodów wskaźnik ten spadł o 0,2 proc., podczas kiedy spodziewano się jego wzrostu o tą wartość. Pierwszy raz od 9 miesięcy spadły także ceny importu – o 0,2 proc., głównie w wyniku zniżki cen energii i słabszego dolara. Dane te sugerują jednak, iż publikowane jutro (PPI) i w piątek (CPI) dane o inflacji mogą okazać się niższe od oczekiwań, co jeszcze bardziej oddali szanse na zacieśnienie polityki monetarnej przez amerykański bank centralny i przyczyni się do dalszego osłabienia się dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Dolar może dalej tracić na wartości