Palladia: Dolar ponownie mocniejszy w oczekiwaniu na dane o indeksie ISM

Marek Rogalski
opublikowano: 04-08-2004, 10:23

Mimo, iż wczorajsze dane makro nie były dla dolara najkorzystniejsze, a notowania ropy notowały nowe maksima na rynkach, to od wczorajszego popołudnia zyskał on na wartości. Rynek tym samym na razie zignorował czerwcowy, największy od blisko 3 lat spadek wydatków konsumenckich w USA, do którego przyczyniła się coraz bardziej drożejąca ropa.

Na razie przeważa pogląd, iż fakt ten może przełożyć się na wzrost inflacji, co tym samym skłoni FED do podwyżki stóp procentowych. Błędne założenie? Inwestorzy zatem kupowali „zielone” w oczekiwaniu na publikacje kolejnych danych makro – dzisiaj o godz. 16:00 opublikowane zostaną dane o lipcowej wartości indeksu ISM dla sektora usług (prognoza wzrostu do 61 pkt. z 59,9 pkt. w czerwcu), a także czerwcowe dane o zamówieniach w przemyśle (szacunki +0,5 proc. wobec –0,3 proc. przed miesiącem). Wcześniej nadejdą informacje z Eurostrefy – jeszcze przed godziną 10:00 podano, iż bezrobocie w Niemczech wzrosło o 11 tys. osób do 4,386 mln (nie jest to zbyt korzystna informacja dla euro). O godz. 10:00 podane zostały dane o indeksie PMI w usługach dla Eurostrefy – w lipcu wskaźnik ten wyniósł 55,3 pkt., czyli tyle samo ile przed miesiącem – na rynku oczekiwano wzrostu do 55,5 pkt. Natomiast za godzinę opublikowane zostaną informacje o sprzedaży detalicznej w czerwcu – oczekiwania mówią o wzroście o 1,4 proc. wobec spadku o 1,3 proc. w maju.

Naszym zdaniem tak jak pisaliśmy wcześniej, poziom figury 1,20 nie powinien zostać wyraźnie naruszony i w tygodniowej perspektywie powinniśmy być świadkami wzrostu EUR/USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Palladia: Dolar ponownie mocniejszy w oczekiwaniu na dane o indeksie ISM