Palladia: Dolar słabszy w obawie o dzisiejsze dane makro

Marek Rogalski
19-08-2004, 10:01

Od wczorajszego popołudnia notowania dolara nieco straciły na wartości wobec euro i poziom 1,2280 na EUR/USD pozostał niepokonany. Do takiego rozwoju wypadków przyczyniła się m.in. sytuacja na rynku ropy naftowej – wczoraj ustanowione zostały nowe jje szczyty powyżej 47 USD za baryłkę (CRUDE) do czego przyczyniły się kolejne nienajlepsze informacje z Iraku, a także z rosyjskiego Jukosu. Prezydent kartelu OPEC zapowiedział, iż podczas wrześniowego spotkania w Wiedniu dojdzie do rozmów w kwestii zwiększenia wydobycia tego surowca, jednak uchylił się od szczegółowych odpowiedzi teraz, co tylko dodatkowo zwiększyło obawy rynku i wywindowało ceny na nowe poziomy.

Dzisiaj dojdzie do publikacji kolejnych danych z USA – o godz. 14:30 mamy cotygodniowe bezrobocie (prognoza 335 tys.), o 16:00 indeksy wyprzedzające koniunktury w lipcu (progn. –0,2 proc.), a o godz. 18:00 sierpniowy indeks Philly FED obrazujący aktywność przemysłu w jednym z największych okręgów wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych – oczekuje się jego spadku do 32 pkt. z 36,1 pkt. w lipcu. Rynek obawia się jednak, iż publikowane informacje mogą okazać się nieco gorsze i przed ich publikacją dolar nieznacznie traci na wartości. Nie oczekiwalibyśmy jednak przełamania kluczowego poziomu 1,2380 na EUR/USD i tak jak pisaliśmy wcześniej „zielony” powinien być nieco mocniejszy w perspektywie najbliższych dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Palladia: Dolar słabszy w obawie o dzisiejsze dane makro