Palladia: Dolar stracił po gorszych informacjach z nowojorskiej giełdy

Marek Rogalski
opublikowano: 07-07-2004, 10:41

Opublikowane wczoraj po południu dane okazały się nieco gorsze od oczekiwań. Wskaźnik ISM dla sektora usług spadł do poziomu 59,9 pkt. wobec 65,2 pkt. w maju i oczekiwaniach na poziomie 63,0 pkt. Lepsze od oczekiwań były jednak tzw. subindeksy – zatrudnienia, który wzrósł do poziomu 57,4 pkt. z 56,3 pkt. w maju i cen, który wzrósł o 0,2 pkt. proc. do 74,6 pkt. Po publikacji tych danych dolar zaczął zatem zyskiwać na wartości.

Aprecjacja „zielonego” była jednak niewielka i w kolejnych godzinach zaczął on tracić na wartości. Na rynku pojawiły się obawy, co do dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez FED po ostatnich nieco gorszych danych z rynku pracy. Dolar stracił jednak w głównej mierze przez spadki indeksów na nowojorskiej giełdzie. Na wartości traciły spółki technologiczne, po tym jak kilka z nich obniżyło prognozy swoich wyników finansowych. Powróciły tym samym obawy, co do tempa ożywienia amerykańskiej gospodarki. „Bolączką” dla rynku jest także coraz droższa ropa....

Dzisiaj o godz. 12:00 dowiemy się jakie były majowe zamówienia w niemieckim przemyśle – szacunki 0,2 proc. m/m. Rozpoczyna się także dwudniowe posiedzenie Banku Anglii, jednak tutaj rynek oczekuje, iż stopy procentowe pozostaną niezmienione. Po południu wyniki finansowe podadzą 2 spółki: Yahoo i Alcoa, co może mieć wpływ na nowojorską giełdę i tym samym na dolara.

Niemniej jednak, nadal podtrzymujemy prognozę mocniejszego dolara w najbliższym czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Palladia: Dolar stracił po gorszych informacjach z nowojorskiej giełdy