Palladia: Dolar znów coraz niżej

Palladia Capital Markets
opublikowano: 24-01-2005, 09:53

Dzisiaj rano kurs złotego ponownie był mocniejszy niż w piątek po południu. Odchylenie od parytetu sięgnęło dzisiaj rano 14,95 proc. po mocnej stronie parytetu, wobec 14,71 proc. w piątek. W ślad za ruchem na rynkach światowych na wartości stracił dolar, za którego płacono nieco powyżej 3,11 zł. Stabilny był natomiast kurs euro, który oscylował wokół poziomu 4,07 zł.

Dzisiaj rano kurs złotego ponownie był mocniejszy niż w piątek po południu. Odchylenie od parytetu sięgnęło dzisiaj rano 14,95 proc. po mocnej stronie parytetu, wobec 14,71 proc. w piątek. W ślad za ruchem na rynkach światowych na wartości stracił dolar, za którego płacono nieco powyżej 3,11 zł. Stabilny był natomiast kurs euro, który oscylował wokół poziomu 4,07 zł.

Głównym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie publikacja danych o sprzedaży detalicznej za grudzień i bezrobociu, które poznamy o godz. 10:00. Szacuje się, że figury wyniosą odpowiednio 4 proc. r/r i 19 proc. Gorsze dane, zwłaszcza w przypadku dynamiki sprzedaży, nie zostałyby jednak odebrane źle, gdyż mogłyby pomóc rynkowi obligacji. Później, w południe czeka nas aukcja bonów skarbowych o wartości 600 mln zł. Dzisiaj o godz. 14:00 opublikowana zostanie także decyzja Węgierskiego Banku Centralnego – oczekuje się obniżki stóp procentowych o 50 p.b. Gdyby tak się stało to mogłoby to pomóc złotemu.

Prognoza dla złotego:

Kurs dolara powrócił w okolice 3,10-3,11 zł, gdzie zlokalizowane są silne wsparcia. Ich przełamanie do dołu sugerować będzie spadki w okolice 3,05 zł. Na razie jednak, biorąc także sytuację na EUR/USD (bliskość oporu 1,3115) nie zakładalibyśmy takiego scenariusza. Bardziej prawdopodobny jest w tym tygodniu powrót w okolice 3,13-3,14. Z kolei w przypadku kursu euro to zachowuje się on dosyć stabilnie. Nie przewidujemy na razie opuszczenia horyzontu 4,06-4,08(09) zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Palladia Capital Markets

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Palladia: Dolar znów coraz niżej