Palladia: EUR/USD - 1,3 już niedaleko

Marek Nienałtowski, Marek Rogalski
08-11-2004, 10:40

W piątek po południu pomimo publikacji dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy notowania europejskiej waluty do dolara pokonały w górę rekordowo wysoki poziom 1,2925/30. Kurs EUR/USD dotarł do 1,2976. W trakcie pierwszej części poniedziałkowej sesji cena wspólnej waluty jeszcze nieco wzrosła sięgając poziomu 1,2986 i znalazł się tylko nieco poniżej magicznej granicy 1,3000. O czynnikach mających wpływ na deprecjację dolara nie ma co szerzej pisać. Nie zmieniają się one od wielu tygodni. Mowa tu przede wszystkim o obawach o spuchnięty do granic możliwości "podwójny deficyt" USA.

Na poniedziałek nie zaplanowano publikacji ważniejszych danych makro. Warto jednak zwrócić uwagę na wynik spotkania w Bazylei szefów banków centralnych z grupy G10. Być może padną z ich ust jakieś słowa dotyczące osłabienia dolara. Wydaje się, że poziom 1,3000 będzie broniony i na jego trwałe przebicie nie ma co liczyć. Zalecamy sprzedaż wspólnej waluty za dolary w okolicy tego psychologicznego oporu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Nienałtowski, Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Palladia: EUR/USD - 1,3 już niedaleko