Palladia: Kurs euro powrócił do poziomu 4,07 zł

Palladia Capital Markets
opublikowano: 21-01-2005, 16:34

Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze umocnienie się złotego. Odchylenie od parytetu o godz. 16:14 wynosiło 14,71 proc. po mocnej stronie. Za jedno euro płacono 4,0710 zł, a za dolara 3,1270 zł.

Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze umocnienie się złotego. Odchylenie od parytetu o godz. 16:14 wynosiło 14,71 proc. po mocnej stronie. Za jedno euro płacono 4,0710 zł, a za dolara 3,1270 zł.

Na rynku nie pojawiło się wiele nowych informacji. Jedynie resort finansów poinformował, że w ubiegłym roku deficyt budżetowy był niższy o 3,8 mld zł od wcześniejszego planu i wyniósł 41,5 mld zł (choć o tym, że tak może być było już wiadomo wcześniej). Podano także, że podczas poniedziałkowego przetargu zostaną zaoferowane bony o wartości 600 mln zł.

Prognoza dla złotego:

Dzisiejsza sesja pokazała, że apetyt ze strony inwestorów zagranicznych na naszą walutę nadal się utrzymuje i dni takie jak wczoraj są dla nich okazją do zwiększenia zakupów złotówek. Z technicznego punktu widzenia istotne jest zejście euro poniżej 4,08-4,09 zł, a dolara poniżej 3,14-3,15 zł. To sprawia, że poziomy te stały się znów oporami. Może to sugerować, że w najbliższym czasie można spodziewać się powrotu do mocnego złotego. Najbliższe graniczne poziomy od dołu to 4,05-4,06 zł za euro i 3,10 zł dla dolara. Nie można wykluczyć, że w przypadku dolara zanotujemy jeszcze niższe poziomy, o ile wczorajszy poziom 1,2924 na EUR/USD okaże się minimum na nieco dłużej. Co do tego nie ma jednak żadnej pewności. Podsumowując, ewentualną korektę w okolice 3,14-3,15 zł na dolarze i 4,08-4,09 zł można wykorzystać do sprzedaży walut.

 

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Palladia Capital Markets

Polecane