Palladia: Kurs złotego zaczał spadać

Palladia Capital Markets
opublikowano: 20-01-2005, 11:45

Kurs złotego zaczął dzisiaj rano wyraźnie tracić. O godz. 9:33 odchylenie od parytetu wynosiło 14,0 wobec 14,4 proc. wczoraj po południu. Kurs dolara wyraźnie przekroczył poziom 3,15 zł, a euro przełamało poziom 4,10 zł.

Kurs złotego zaczął dzisiaj rano wyraźnie tracić. O godz. 9:33 odchylenie od parytetu wynosiło 14,0 wobec 14,4 proc. wczoraj po południu. Kurs dolara wyraźnie przekroczył poziom 3,15 zł, a euro przełamało poziom 4,10 zł. Inwestorzy zaczęli sprzedawać naszą walutę po tym jak kurs dolara na rynkach światowych zaczął ponownie wyraźnie zyskiwać na wartości w odpowiedzi na oczekiwania co do kształtowania się stóp procentowych przez amerykański FED. W takiej sytuacji inwestowanie w krajach wschodzących staje się mniej opłacalne.

Dzisiaj uwaga rynku skupi się na danych makro, które zostaną opublikowane o godz. 16:00 przez Główny Urząd Statystyczny. Podane zostaną informacje o dynamice grudniowej produkcji przemysłowej, która szacowana jest na poziomie 12,5-13 proc. i cenach produkcji sprzedanej przemysłu (PPI), które prognozuje się na poziomie 6,4 proc.

Prognoza dla złotego:

Dzisiejsze otwarcie rynku i zachowanie się eurodolara na rynkach światowych sugerują, że złotówka może w najbliższym czasie zacząć tracić na wartości. Potwierdza to pokonanie kluczowych poziomów 3,15-3,16 zł za dolara i 4,10 zł za euro. Dzisiaj możliwy jest test rejonów 3,18 zł za dolara, a w przypadku ich pokonania 3,20 zł. W przypadku EUR/PLN jeżeli dojdzie do przełamania poziomu 4,11 zł to następnym poziomem oporu są okolice 4,12 zł. Warto jednak obserwować rynek EUR/USD. Jeżeli na tym rynku dojdzie do zatrzymania spadków w rejonie 1,2940 to będzie oznaczać, że w/w poziomy na złotym okażą się szczytami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Palladia Capital Markets

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Palladia: Kurs złotego zaczał spadać