Palladia: Nasza waluta nadal pozostaje mocna

Marek Rogalski
opublikowano: 07-07-2004, 10:39

Rynek nadal pozostaje pod wpływem wczorajszych pozytywnych informacji i złoty nadal pozostaje mocny. Przed godziną 10:00 za jedno euro płacono niewiele powyżej 4,51 zł, a za dolara nieco poniżej 3,66 zł. Dzisiaj rano wiceminister finansów, Elżbieta Suchocka-Roguska poinformowała, iż po 6 miesiącach tego roku wykonanie budżetu wyniosło 43-45 proc. planu, a na lipiec szacuje 50-55 proc. Przypomnijmy, iż tegoroczny deficyt budżetowy szacowany jest na poziomie 45,3 mld zł. Kluczowym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie aukcja 2-letnich obligacji o wartości 2,5 mld zł – jej wyniki poznamy po godz. 13:00.

Pomału zbliżamy się jednak do poziomów, które mogą spowodować większą korektę wzrostową na złotym. Niewykluczone, iż podobnie jak przed paroma laty czynnikiem osłabiającym złotego mogą stać się informacje zza naszej wschodniej granicy. Po aferze związanej z Jukosem, dzisiaj agencje poinformowały, iż jeden z największych banków w Rosji, Guta Bank zawiesił przeprowadzanie transakcji. Może to zwiastować początek kryzysu bankowego w tym kraju, co może niekorzystnie odbić się w całym regionie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Nasza waluta nadal pozostaje mocna