Palladia: Nasza waluta nadal zyskuje na wartości

Marek Rogalski
opublikowano: 03-11-2004, 16:57

Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze umocnienie naszej waluty. Najwięcej na wartości stracił dolar, który zniżkował w okolice minimów z 25 października na poziomie 3,36. Z kolei notowania euro oscylowały nieco powyżej 4,30.

W południe resort finansów poinformował o wynikach przetargu 2-letnich obligacji o wartości 2 mld zł. Sprzedano wszystkie papiery, a zgłoszony przez inwestorów popyt wyniósł 3,92 mld zł, a średnia rentowność 7,044 proc. Resort nie zdecydował się jednak na przeprowadzenie przetargu uzupełniającego.

Nadal widać napływ środków pod prywatyzację banku PKO BP, która będzie finalizowana do 9 listopada. Nie można także wykluczyć, iż część środków zostanie skierowana na rynek wtórny WGPW, gdzie perspektywy są coraz lepsze. Tym samym złotówka może jeszcze zyskiwać, z tym, że tak jak pisaliśmy wcześniej, perspektywy jej wzrostu są już dosyć ograniczone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Nasza waluta nadal zyskuje na wartości