Palladia: Nasza waluta umacnia się przed środową decyzją RPP

Marek Rogalski
opublikowano: 27-07-2004, 15:47

Dzisiejsza sesja przyniosła umocnienie się naszej waluty – po godz. 15:30 za jedno euro płacono 4,43 zł, a za dolara 3,6450 zł.

Stało się tak mimo, iż nie zostały opublikowane żadne dane makroekonomiczne. Do umocnienia złotego przyczyniła się w głównej mierze ranna wypowiedź ministra finansów, Mirosława Gronickiego, który powiedział, iż nie przewiduje, aby na koniec roku inflacja była niższa niż 4 proc. Zwiększyło to tym samym spekulacje, iż RPP zdecyduje się jednak na podniesienie stóp procentowych na kończącym się jutro, a rozpoczętym dzisiaj posiedzeniu.

Rynek ma także nadzieję, iż podczas dzisiejszego posiedzenia rządu (mimo, iż rozpoczęło się ono po godz. 11:00, to do godz. 15:30 nie były znane ostateczne informacje) zostanie przyjęta decyzja o przesłaniu do tzw. pierwszego czytania w Sejmie kolejnych ustaw z planu Hausnera, które zostały w ubiegłym tygodniu odroczone po „protestach” ze strony Socjaldemokracji Polskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Nasza waluta umacnia się przed środową decyzją RPP