Palladia: O notowaniach eurodolara zdecydują dane z amerykańskiego rynku pracy

Marek Rogalski
02-07-2004, 10:27

Od wczorajszego popołudnia na rynku eurodolara nie działo się zbyt wiele i rynek czeka na dzisiejszą publikację comiesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy, które zostaną podane o godz. 14:30. Oczekuje się, iż liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych zwiększyła się w czerwcu o 250 tys., wobec 248 tys. w ubiegłym miesiącu, a stopa bezrobocia utrzymała się na niezmienionym poziomie 5,6 proc.

O godz. 16:00 opublikowane zostaną także dane o majowych zamówieniach w amerykańskim przemyśle (prognoza –0,6 proc. wobec –1,7 proc.). Z kolei jeżeli chodzi o Eurostrefę to dzisiaj o godz. 11:00 nadejdą dane o majowej dynamice cen produkcji sprzedanej przemysłu (PPI), które szacowane są na poziomie 2,2 proc. r/r i 0,5 proc. m/m, wobec 1,4 proc. r/r i 0,4 proc. m/m poprzednio.

Niemniej jednak kluczowymi dzisiaj informacjami będą wspomniane wyżej dane z amerykańskiego rynku pracy. Warto także dodać, iż w najbliższy poniedziałek amerykańskie instytucje będą zamknięte, w związku z tym cały handel po danych będzie miał miejsce „de facto” dzisiaj.....

Naszym zdaniem dzisiejsze dane mogą nie spełnić oczekiwań rynku i dolar straci na wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: O notowaniach eurodolara zdecydują dane z amerykańskiego rynku pracy