Palladia: Po zachwianiu wywołanym przez RPP złoty stabilizuje się

Mirosława Mazur
26-08-2004, 09:58

Na zakończonym wczoraj posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej dokonała większej niż oczekiwano podwyżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych uzasadniając w swoim popołudniowym komentarzu, iż presja inflacyjna nadal istnieje, tak więc utrzymane zostanie restrykcyjne nastawienie w polityce.

Główna stopa rynkowa - referencyjna wyniesie po podwyżce 6,5 procent. RPP chce pokazać swą determinację do walki z inflacją, jednakże w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy bacznie będzie obserwowała dane makroekonomiczne, powstrzymując tym samym od kolejnych podwyżek. Złoty zareagował gwałtownym umocnieniem się po decyzji Rady, kurs eurpln w szybkim tempie znalazł się poniżej poziomu 4,4000, natomiast usdpln zniżkował w rejonie 3,6300. Tutaj jednak pojawili się chętni na kupno zarówno euro, jak i dolara windując w krótkim czasie kurs eurpln do poziomu 4,4300, a usdpln 3,6650.

Strategia:

Po wczorajszej wyprzedaży naszej waluty pod koniec dnia, sytuacja na rynku nieco się stabilizuje. Podtrzymujemy swoja wczorajszą prognozę, iż spadki kursu usdpln nieco niżej w rejon 3,6450/3,6500, warto wykorzystać do zaangażowania w dolara, kurs usdpln zmierza w kierunku 3,6850/3,6950. Kurs eurpln w ścisłej mierze zależny od rozwoju sytuacji na międzynarodowym forexie, pozostanie dzisiaj w przedziale 4,4100-4,4500. Jakiekolwiek spadki w rejon dolnej granicy przedziału warto wykorzystać do kupna waluty europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosława Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Po zachwianiu wywołanym przez RPP złoty stabilizuje się