Palladia: Potencjał dolara ulega wyczerpaniu

Mirosława Mazur
30-08-2004, 11:43

Piątkowa sesja upłynęła pod znakiem mocnego dolara. Waluta amerykańska zyskiwała na wartości w oczekiwaniu na istotne dane z rynku amerykańskiego. Kurs eurusd po dotarciu z rana w rejon 1,2130/40, prawie przez całą sesję pozostawał w wąskim zakresie wahań 1,2080-1,2110. Nawet publikacja PKB w USA pozostała bez większego wpływu na notowania dolara. Dopiero informacja na temat wskaźnika zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan na dobre umocniła walutę amerykańską, kurs eurusd wyłamał się dołem z przedziału w którym się poruszał, docierając pod koniec piątkowej sesji europejskiej do poziomu 1,2020/30. W tym tygodniu czeka nas szereg istotnych informacji ze Stanów, najważniejsze z nich to jutrzejsza publikacja indeksu Chicago PMI (prognoza 60pkt, poprzednia wartość 64,7pkt) oraz piątkowe informacje z amerykańskiego rynku pracy – oczekuje się wzrostu w lipcu liczby miejsc pracy do 150tys z 34 tys. miesiąc wcześniej).

Strategia

Dzisiejsza sesja powinna przebiegać dosyć spokojnie z uwagi na fakt, iż rynek londyński jest zamknięty. Kurs eurusd złamał istotne wsparcie w rejonie 1,2020/30, docierając w trakcie sesji azjatyckiej do poziomu 1,1980. Dzisiejsza sesja ma szanse przynieść korektę kurs eurusd w górę w okolice 1,2040/50. Wydaje się jednak, iż poziomy te powinny powstrzymać kurs od dalszych wzrostów. Nastawienie do dolara nadal pozostaje pozytywne. Poziomy wsparcia to 1,1970/80.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosława Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Potencjał dolara ulega wyczerpaniu