Palladia: Rynek zdyskontował kolejną wypowiedź Greenspana

Marek Rogalski
22-07-2004, 10:28

Wczoraj po południu dolar nadal zyskiwał na wartości, do czego przyczyniły się kolejne wypowiedzi Alana Greenspana. Wczoraj szef FEDu wygłosił sprawozdanie na temat stanu gospodarki przed Izbą Reprezentantów – było ono jednak w zasadzie takie samo, jak wcześniejsze przed Kongresem, także po jego zakończeniu rozpoczęła się realizacja zysków z długich dolarowych pozycji. W efekcie na EUR/USD obronione zostały istotne wsparcia na 1,2200-1,2220 i później powróciliśmy w okolice 1,2260-1,2280.

Dzisiaj rano nadeszły pozytywne informacje z Francji – wydatki konsumenckie w czerwcu wzrosły tam o 8,5 proc. r/r i 4,2 proc. m/m, znacznie powyżej wcześniejszych oczekiwań. Wczoraj główny ekonomista Europejskiego Banku Centralnego, Otmar Issing powiedział, iż tegoroczny wzrost gospodarczy Eurostrefy może być wyższy i wyniesie 2-2,5 proc.

Dzisiaj nie ma wielu publikacji danych makroekonomicznych. O godz. 11:00 dowiemy się jaki był majowy bilans handlowy w strefie euro (szacunki +7,5 mld EUR wobec +6,0 mld EUR poprzednio), natomiast o godz. 14:30 nadejdą cotygodniowe informacje o bezrobociu w USA (oczekiwania nieznacznego spadku liczby nowych podań do 345tys.).

Naszym zdaniem obserwowany w ostatnich dniach spadek wartości EUR/USD może ulec zakończeniu i spodziewamy się powrotu do trendu wzrostowego na tej parze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Rynek zdyskontował kolejną wypowiedź Greenspana