Palladia: Zagraniczne raporty stały się wsparciem dla naszej waluty

Marek Rogalski
opublikowano: 02-09-2004, 16:47

Złoty zyskał dzisiaj nieznacznie - przed godz. 16:00 kurs euro oscylował wokół 4,4350 zł, a dolara poniżej 3,6450 zł. Do umocnienia się naszej waluty przyczyniły się poniekąd raporty opublikowane dzisiaj przed dwa zagraniczne banki.

Zdaniem szwajcarskiego UBS tegoroczny wzrost PKB wyniesie 5,8 proc., co jest już drugą tegoroczną korektą do góry, a w przyszłym roku wyniesie 5 proc. Analitycy banku są jednak sceptyczni co do możliwości znacznej redukcji deficytu budżetowego w tym roku z powodu niestabilnej sytuacji politycznej. Z kolei w opinii analityków amerykańskiego banku inwestycyjnego Merill Lynch złoty ma jeszcze pole do wzrostów w średnim terminie, chociaż krótkoterminowo na kursie naszej waluty zaciążyć mogą czynniki polityczne (jesienne wotum zaufania i debata budżetowa). Nie spodziewają się oni już także znacznych podwyżek stóp procentowych- ich zdaniem stopy wzrosną do 6,75 proc., a później nastąpi ich stabilizacja- fakt ten może mieć także wpływ na kształtowanie się kursu naszej waluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Zagraniczne raporty stały się wsparciem dla naszej waluty