Palladia: Złoty będzie się umacniał

Mirosława Mazur
opublikowano: 30-08-2004, 11:42

Po ostatnich zawirowaniach sytuacja nieco się uspokoiła. Piątkowa sesja przyniosła odrobienie części strat przez naszą walutę zarówno wobec dolara, jak i euro. W odrobieniu części strat pomogła naszej walucie wypowiedź Filara, który powiedział, iż proces zacieśniania pieniężnego w Polsce nie jest jeszcze zakończony. Dodał również, że kolejne podwyżki stóp procentowych nie są wykluczone. Złoty po czwartkowej panice zyskał w piątek wobec dolara o 4 grosze, kurs usdpln obniżył się do poziomu 3,6800 z czwartkowego 3,7250. Nasza waluta odrobiła część strat wobec euro również, kurs eurpln po otwarciu się z rana na 4,4950, w ciągu dnia dotarł do 4,4550.

Strategia

Sytuacja na krajowym rynku walutowym nieco się uspokoiła, jednak po wakacyjnej przerwie do pracy wracają politycy jednym z głównych czynników, który będzie miał duży wpływ w najbliższym czasie na naszą walutę będą prace nad budżetem na kolejny rok, nasza waluta będzie więc podatna na jakiekolwiek negatywne informację napływające z rządu. Od strony technicznej kurs usdpln ma nadal istotne wsparcie na poziomie 3,6800, wydaje się więc iż na ten moment są to poziomy dobre do zakupu dolara. Kurs eurpln w dużej mierze zależny od eurodolara, pozostanie dzisiaj w przedziale 4,4300-4,4600, jednak dalsze spadki kursu eurusd przyniosą wyłamanie się z tego przedziału dołem i zniżkę kursu eurpln w rejon 4,4100/4,4150.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosława Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Złoty będzie się umacniał