Palladia: Złoty nieco słabszy

Marek Nienałtowski Marek Rogalski
opublikowano: 13-10-2004, 16:23

Dzisiejsza sesja przyniosła nieznaczne osłabienie się złotego. O godz. 16:09 odchylenie od parytetu wynosiło 7,80 proc. po mocnej stronie, a za jedno euro płacono 4,3035 zł, a dolara 3,5120 zł.

Zamieszanie wokół piątkowego głosowania nad wotum dla rządu Marka Belki, a także dzisiejsze nad wnioskiem o odwołanie ministrów Balickiego i Cimoszewicza, mimo, iż możliwe do przewidzenia, to jednak wywołuje słuszny niepokój wśród inwestorów. Dzisiaj marszałek Józef Oleksy stwierdził, iż nie obawia się wyniku ewentualnej „rewolty” wśród posłów z Podkarpacia, a rzecznik klubu parlamentarnego SLD, Wacław Martyniuk, powiedział, iż podczas głosowań panować będzie dyscyplina klubowa. Tym samym rząd Belki dzięki poparciu SLD, UP, SdPl i posłów niezrzeszonych, może liczyć na 231-235 posłów w 460 osobowym parlamencie.

Dzisiaj mieliśmy aukcję 10-letnich obligacji o wartości 2,6 mld zł. Zakończyła się ona powodzeniem, a średnia rentowność wyniosła 6,712 proc. Niemniej jednak zgłoszony przez inwestorów popyt nie był aż tak wysoki (3,6 mld zł), co zadecydowało o tym, iż Ministerstwo Finansów nie przeprowadziło dzisiaj dodatkowego przetargu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Nienałtowski Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Złoty nieco słabszy