Palladia: Złoty słabszy na otwarciu

Marek Rogalski
13-08-2004, 10:20

Dzisiejsza sesja przypomina tą sprzed kilku dni, kiedy to obserwowaliśmy słabszą złotówkę na otwarciu sesji. I tak przed godz. 10:00 za jedno euro płacono powyżej 4,43 zł, a za dolara p 3,64 zł. Na rynku „zadziałali” ponownie inwestorzy zagraniczni, którzy postanowili zamknąć cześć otwartych pozycji w walutach emergin markets.

Na rynku spekuluje się, iż wpływ na takie zachowanie mogła mieć wczorajsza zaskakująca decyzja o obniżeniu stóp procentowych przez bank centralny RPA o 50 punktów bazowych.

Dzisiaj nie ma żadnych istotnych publikacji danych makro – jedynie o godz. 16:00 Narodowy Bank Polski poda informacje o podaży pieniądza M3 w czerwcu, a Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane o przeciętnym wynagrodzeniu w gospodarce w lipcu.

Wydaje się jednak, iż dzisiejszy scenariusz będzie podobny do tego obserwowanego przed kilkoma dniami i na koniec dzisiejszej sesji notowania złotego będą mocniejsze niż teraz. W poniedziałek opublikowane zostaną dane o inflacji za lipiec i pod to nasza waluta może zyskać na wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Palladia: Złoty słabszy na otwarciu