Pamapol rozbuduje zakłady, poszerzy ofertę

(Marek Druś)
18-10-2006, 18:37

Zarząd Pamapolu podjął w środę, 18 października, uchwałę w sprawie rozbudowy zakładów produkcyjnych w Ruścu i uruchomieniu w nowej części zakładu produkcji żywności konfekcjonowanej.

Zarząd Pamapolu podjął w środę, 18 października, uchwałę w sprawie rozbudowy zakładów produkcyjnych w Ruścu i uruchomieniu w nowej części zakładu produkcji żywności konfekcjonowanej.

Uruchomienie produkcji planowane jest na II kwartał 2007 roku. Dojście do pełnych mocy produkcyjnych ma nastąpić na przełomie 2007/2008 roku.

- Celem jest wygenerowanie w kategorii żywności konfekcjonowanej przychodów rzędu kilkudziesięciu milionów złotych w 2008 roku, a od 2009 roku ponad 100 mln zł rocznie – głosi komunikat Pamapolu.

Spółka zamierza poszerzyć ofertę o kategorię „baby food”. Wyroby te mają być produkowane w zakładzie produkcyjnym w Pożdżenicach k/Zelowa. Wejście na rynek nastąpi w 2008 roku. Osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych nastąpi 2-3 lata od uruchomienia produkcji.

- Celem jest wygenerowanie w kategorii baby food przychodów rzędu kilkudziesięciu milionów złotych po osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych – głosi komunikat spółki.

Inwestycje realizowane będą za środki pozyskane z emisji akcji serii B, kredyty bankowe oraz, w przypadku rozbudowy zakładu produkcyjnego w Ruścu, przy współudziale środków unijnych w ramach trzech umów podpisanych przez Pamapol z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zarząd podejmie starania o dofinansowanie przez ARiMR realizacji projektu rozbudowy zakładu w Pożdżenicach.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pamapol rozbuduje zakłady, poszerzy ofertę