Pani Teresa na zakupach

ET
05-05-2008, 12:07

Pani Teresa Medica wybrała się na zakupy. W  Polsce podpisała już list intencyjny z producentem skarpet. W Niemczech też ma  upatrzoną spółkę.

Pani Teresa Medica, jeden z największych w kraju producentów rozmaitych wyrobów wykorzystywanych w ortopedii, chirurgii oraz profilaktyce zdrowotnej (m.in. pasy przepuklinowe, skarpety na żylaki, opaski uciskowe dla tenisistów) zamknęła I kwartał tego roku ponad 1 mln zł zysku, przy obrotach 3,7 mln zł. Przed rokiem sprzedaż przyniosła 3,3 mln zł przychodów, a w kasie spółki zostało po pierwszych trzech miesiącach 905 tys. zł.

Anna Sobkowiak, prezes Pani Teresy Medica wyjaśnia, że trudno porównać miniony kwartał z początkiem 2007 r. ze względu na przesunięty kalendarz.

- Przerwa na Święta Wielkanocne sprawiła, że wyniki za marzec w tym roku był słabszy niż  w poprzednich latach – mówi prezes spółki.

Mimo to, dodaje, kwartał dla Pani Teresy Medica, jak i dla całej branży uważa za udany i spółka podtrzymuje wszystkie prognozy na ten rok.

Ściśle trzyma się też zapowiedzianych w prospekcie emisyjnym zapowiedzi akwizycji. W kwietniu Pani Teresa podpisała list intencyjny z JJW, producentem skarpet. Anna Sobkowiak spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana w tym roku, być może przed końcem III kwartału.

Na tym nie koniec. Na liście zakupów znajdują się kolejne firmy. Pani Teresa Medica już od dawna przygląda się niemieckiemu rynkowi i sporządziła krótką listę firm, które gotowa jest przejąć.

- Sądzę, że w tym roku podpiszemy list intencyjny z jedną z nich – mówi Anna Sobkowiak.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pani Teresa na zakupach