Pantech zaprzecza, że chce przejąć produkcję komórek od Siemensa

(Marek Druś)
opublikowano: 06-05-2005, 13:23

Koreański Pantech zaprzeczył, jakoby on, czy powiązane z nim spółki, rozważały przejęcie produkcji telefonów komórkowych od niemieckiego Siemensa. To reakcja na informacje, jakie pojawiły się ostatnio w prasie.

Koreański Pantech zaprzeczył, jakoby on, czy powiązane z nim spółki, rozważały przejęcie produkcji telefonów komórkowych od niemieckiego Siemensa. To reakcja na informacje, jakie pojawiły się ostatnio w prasie.

Siemens, który w ciągu roku spadł z czwartego na szóste miejsce w rankingu producentów telefonów komórkowych, poinformował niedawno, że szuka partnera w tym segmencie rynku. Wywołało to spekulacje, że niemiecki koncern chce wycofać się z tej działalności.

Pantech oraz powiązany z nim Curitel zajmuja trzecie miejsce w rankingu największych koreańskich producentów komórek, ustępując jedynie Samsung Electronics i LG Electronics. Na początku tego tygodnia Curitel ogłosił uzgodnienie warunków przejęcia za blisko 300 mln USD krajowego producenta komórek, SK Teletech.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane