Panuje cisza przed burzą

Anna Borys
opublikowano: 30-05-2006, 00:00

Tydzień zaczął się leniwie. Znacznie obniżona aktywność inwestorów na krajowym rynku to wynik wolnego dnia na giełdach w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Rentowności obligacji poruszały się w bardzo wąskim zakresie przy niskich obrotach. Inwestorzy postanowili poczekać na środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej (RPP) w sprawie wysokości stóp procentowych i wstępne dane na temat wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale tego roku.

Sytuacja wokół rynków wschodzących poprawiła się w ostatnich dniach. Zdecydowanie pomogły opublikowane w ubie- głym tygodniu niższe dane o wzroście gospodarczym w USA. Zatem środa dla krajowego rynku długu może okazać się decydująca.

W poniedziałek o godz. 15.00 rentowność dwuletnich papierów skarbowych spadła do poziomu 4,41 proc., z wartości 4,44 proc. na otwarciu, pięcioletnich wyniosła 5,01 proc. — wobec 5,02 proc. dziś rano. Dochodowość dziesięcioletnich obligacji osiągnęła wartość 5,29 proc., co stanowiło spadek z 5,30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane