Rada nadzorcza odwołała zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej

opublikowano: 08-02-2018, 19:00
aktualizacja: 08-02-2018, 19:05

Rada powierzyła obowiązki prezesa Jakubowi Skibie.

Media informowały, że we władzach PGZ dojdzie do zmian w związku z odejściem z resortu obrony ministra Antoniego Macierewicza. Stało się to w czwartek.

Jakub Skiba
Zobacz więcej

Jakub Skiba fot. Krystian Maj/FORUM

Najpierw walne zgromadzenie akcjonariuszy odwołało członków rady nadzorczej: Konstancję Puławską, Piotra Sulewskiego i Karola Tatarę. Jednocześnie w skład rady nadzorczej powołani zostali: Bogdan Borkowski, Wojciech Dąbrowski, Paweł Olejnik i Jakub Skiba.

Rada nadzorcza powierzyła funkcję przewodniczącego Wojciechowi Dąbrowskiemu i dokonała zmian w składzie zarządu.

- Ze stanowiska Prezesa Zarządu odwołany został Błażej Wojnicz, a do pełnienia tej funkcji Rada oddelegowała ze swojego grona Jakuba Skibę - głosi komunikat.

Jednocześnie rada nadzorcza odwołała członków zarządu: Roberta Guta, Adama Lesińskiego, Macieja Lew-Mirskiego i Szczepana Rumana.

Rada nadzorcza podjęła również uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa PGZ. Kandydaci mają składać zgłoszenia w siedzibie spółki do 14 lutego.

Jakub Skiba był wcześniej m.in. prezesem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (zrezygnował 8 lutego), wiceministrem spraw wewnętrznych i członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego. Uważany jest za bliskiego współpracownika Mariusza Błaszczaka, który zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu