Czytasz dzięki

Papaj nie zejdzie poniżej 10 proc. w Compie

GSU
opublikowano: 13-07-2017, 16:44

Były prezes i dyrektor generalny Compu sprzedał akcje, aby spłacić dług wobec spółki.

Jacek Papaj, wieloletni prezes Compu, sprzedał 200 tys. akcji spółki i zmniejszył swoje zaangażowanie do 10,4 proc. kapitału zakładowego. Comp poinformował, że według posiadanych przez zarząd deklaracji, były prezes nie zamierza zmniejszać swojego zaangażowania poniżej progu 10 proc. Według spółki transakcja miała na celu „realizację uzgodnień pomiędzy nim a  spółką, dotyczących wzajemnych rozliczeń”.

Na początku czerwca Jacek Papaj, który był prezesem i dyrektorem generalnym Compu od 1991 r., poinformował o rezygnacji z tej funkcji i planach przejścia do rady nadzorczej.
Zobacz więcej

Na początku czerwca Jacek Papaj, który był prezesem i dyrektorem generalnym Compu od 1991 r., poinformował o rezygnacji z tej funkcji i planach przejścia do rady nadzorczej. Fot. Grzegorz Kawecki

- W wyniku przeprowadzonej transakcji pan Jacek Papaj spłacił wszystkie swoje zobowiązania w stosunku do spółki, jednocześnie pozostając w niej inwestorem długoterminowym – mówi Robert Tomaszewski, prezes Compu.

Pakiet akcji sprzedany przez Jacka Papaja miał wartość  11,7 mln zł. Z raportów Compu wynika, że jego zobowiązania wobec spółki wynosiły około 6 mln zł.

Comp podał w raporcie, że budowie przyśpieszonej księgi popytu na 200 tys. akcji Compu towarzyszyło  duże zainteresowaniem kilku polskich instytucji finansowych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaangażowanie w Comp zwiększa spółka CE Management Group, której współwłaścicielem jest Robert Tomaszewski. Po ostatniej transakcji, pod koniec czerwca, CE Management Group ma 46 tys. akcji stanowiących 0,78 proc. udziału w kapitale zakładowym. Zgodnie z publicznymi deklaracjami planuje dalsze zwiększanie udziału w kapitale Compu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane