Papierowe słomki McDonald's trudne do recyklingu

opublikowano: 05-08-2019, 12:13

Nowe słomki papierowe McDonald's - opisane przez amerykańskiego giganta fast foodów jako „przyjazne dla środowiska” - nie mogą zostać poddane recyklingowi, donosi serwis BBC, powołując się na dziennik „The Sun”.

Jesienią ubiegłego roku firma przeszła ze słomek plastikowych na papierowe w swoich restauracjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Miało to na celu zmniejszyć zanieczyszczenie plastikami, którymi w poważnym stopniu skażone są nawet oceany.

Papierowe słomki w McDonald's nie są jednak tak do końca przyjazne środowisku i trudno poddają się recyklingowi
Zobacz więcej

Papierowe słomki w McDonald's nie są jednak tak do końca przyjazne środowisku i trudno poddają się recyklingowi fot. Peter Jordan/News Licensing/Forum

Jednak wewnętrzna notatka firmy sugeruje, że nowe słomki papierowe nie są jeszcze łatwe do recyklingu i powinny zostać po prostu „spisane na straty” i zutylizowane jak normalne odpady - donosi dziennik The Sun.

McDonald's twierdzi, że materiały nadają się do recyklingu, ale ich grubość utrudnia ich przetwarzanie.

W wyniku opinii klientów wzmocniliśmy nasze słomki papierowe, więc chociaż materiały nadają się do recyklingu, ich obecna grubość utrudnia ich przetwarzanie przez naszych dostawców rozwiązań w zakresie odpadów, którzy również pomagają nam w recyklingu naszych kubków papierowych – napisał w oświadczeniu rzecznik McDonalda.

Sieć restauracji zużywa 1,8 mln słomek dziennie w Wielkiej Brytanii, więc rezygnacja z plastikowych akcesoriów był znaczącym krokiem w zmniejszaniu plastiku jednorazowego użytku.

Niektóre produkty plastikowe jednorazowego użytku mogą się rozkładać setki lat, jeśli nie zostaną poddane recyklingowi.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy