Papiery Citigroup będą notowane również w Tokio

opublikowano: 18-02-2007, 11:39

Citigroup, największy amerykański bank, zamierza do końca tego roku wprowadzić kwity depozytowe do obrotu na japońskiej giełdzie Tokyo Stock Exchange.

Citigroup, największy amerykański bank, zamierza do końca tego roku wprowadzić swoje papiery do obrotu na japońskiej giełdzie Tokyo Stock Exchange – poinformował w niedzielę japoński serwis Nikkei Net Interactive.

Akcje Citigroup są notowane na nowojorskim rynku NYSE i ten rynek pozostanie głównym miejscem notowań spółki. Jednak amerykański gigant jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić na TSE kwity depozytowe, które mają mu ułatwić ekspansję na japońskim rynku. Bank myśli o przejęciach w drugiej gospodarce świata, a papiery notowane na tamtejszym rynku ułatwią akwizycje dzięki wymianie akcji.

Niedawno na rynku pojawiły się spekulacje, że Citigroup przymierza się do przejęcia Nikko Cordial, trzeciego w Japonii brokera giełdowego. Amerykański bank jest właścicielem 5 proc. akcji tej spółki.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane