Papież do parlamentarzystów: budujcie mosty dialogu

PAP, DI
opublikowano: 27-08-2017, 18:26
aktualizacja: 27-08-2017, 18:27

O budowę mostów dialogu zaapelował papież Franciszek podczas spotkania w niedzielę z katolickimi parlamentarzystami z różnych krajów świata - poinformowało Radio Watykańskie. Zachęcał do uchwalania ustaw, które otoczą większą troską bezbronnych.

Wczesnym popołudniem papież spotkał się w Watykanie z uczestnikami konferencji Międzynarodowej Sieci Katolickich Prawodawców (International Catholic Legislators Network). Ta organizacja skupiająca katolickich parlamentarzystów została powołana w 2010 roku pod patronatem arcybiskupa Wiednia kardynała Christopha Schoenborna i Davida Altona z brytyjskiej Izby Lordów. Co roku członkowie stowarzyszenia spotykają się na obradach we Frascati pod Rzymem.

Jak poinformowała watykańska rozgłośnia, Franciszek zaapelował do parlamentarzystów, o stałe, "przeniknięte nauczaniem moralnym i społecznym" zaangażowanie na rzecz budowy "bardziej ludzkiego i sprawiedliwego społeczeństwa". Wyraził też zadowolenie, że wzrosła liczba uczestników konferencji, pochodzących z krajów Afryki.

Papież podkreślił, że uchwalane i wprowadzane w życie ustawy powinny "budować mosty dialogu między różnymi perspektywami politycznymi i promować większą troskę o bezbronnych oraz zepchniętych na margines i tych, którzy są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Papież do parlamentarzystów: budujcie mosty dialogu