Papież otrzymał nanoszopkę

DI, PAP
opublikowano: 26-12-2017, 22:00

Prezent od pani prezydent Litwy

Dalia Grybauskaite, prezydent Litwy, przekazała w świątecznym prezencie papieżowi Franciszkowi najmniejszą na świecie szopkę, którą stworzyli litewscy naukowcy i studenci. Jest ona repliką szopki z wileńskiego placu Katedralnego, ale jest 10 tys. razy mniejsza od oryginału i widać ją tylko pod mikroskopem.

Zobacz więcej

[FOT. ARC]

Figurka Dzieciątka Jezus w szopce jest mniejsza od komórki człowieka. Litewska nanoszopka już została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. „Cieszę się, że nasi naukowcy i studenci stworzyli najmniejszą na świecie szopkę” — przekazała w komunikacie Dalia Grybauskaite, wyrażając radość, że ten „szczególny prezent” mogła przekazać papieżowi, który zapowiedział, iż we wrześniu 2018 r. przybędzie na Litwę. W komunikacie podkreślono, że „celem stworzenia najmniejszej szopki na świecie jest wysławianie Litwy jako państwa nowoczesnego i twórczego”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu