Papież patronem programu zjednoczenia liderów

DI, PAP
opublikowano: 20-01-2018, 21:53

Spotkania młodych ludzi z autorytetami, praktykami biznesu, liderami w nauce i kulturze - to idea programu Masterclass Leadership with the Pope, któremu patronuje papież Franciszek.

Zobacz więcej

Papież Franciszek

iStock

Pomysłodawcami programu, który jest skierowany do młodych liderów są Fundacja centrum Twórczości Narodowej oraz Papieska Rada ds. Kultury. Dotychczas w Polsce odbyło się pięć edycji programu. Teraz organizatorzy chcą, aby program stał się wydarzeniem międzynarodowym.

"Jeżeli chcemy tworzyć wielkich ludzi, ja nie mówię tutaj o ludziach sławnych, o celebrytach, ale o ludziach na miarę Władysława Bartoszewskiego, prof. Leszka Kołakowskiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, liderów z różnych dziedzin - od biznesu, poprzez organizacje pozarządowe, może nawet do rządowych, to potrzebujemy tym ludziom pomóc" - zaznaczył w rozmowie z PAP prezes Fundacji Centrum Twórczości Narodowej Marek Ratajczak.

Zaznaczył, że dla przeciętnego 20-30-latka spotkanie ze światowymi liderami w różnych dziedzinach jest praktycznie niemożliwe "ze względu na barierę finansową i towarzyską". Fundacja chce to zmienić, prosząc m.in. ludzi ze świata biznesu, by poświęcili swój czas i środki na pomoc w organizacji programu, który "zjednoczy ze sobą ludzi dla których ważne są wartości i myślenie o przyszłości".

Jednym z elementów programu ma być wędrujący Papieski Namiot Spotkania, którego inauguracja mogłaby się odbyć jeszcze w tym roku w Rzymie. Następnie namiot miałby odwiedzić 25 państw na całym świecie. To w nim miałyby się odbywać wystąpienia liderów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, odnosząc się m.in. do 15 Zasad Przywództwa Papieża Franciszka.

Zasady te zostały opracowane na podstawie przemówienia papieża z 2014 roku do pracowników Kurii Rzymskiej. "Papież mówił o chorobach najstarszej "korporacji" świata, czyli Kościoła. Okazało się, że zostało to świetnie przyjęte również przez świat biznesu, bo problemy, które ma najstarsza "korporacja" świata dotyczą również firm" - mówi Ratajczak.

Podkreślił, że namiot będzie symbolem programu, miejscem neutralnym, gdzie może wejść każdy, niezależnie od statusu materialnego, wyznawanej religii, czy światopoglądu.

Prapremiera programu Masterclass Leadership with the Pope odbyła się w Szczawnicy. W rozmowach wzięli udział m.in. Anna Dymna, Szymon Hołownia abp. Grzegorz Ryś i ludzie ze świata biznesu. Wcześniej odbyły się edycje pilotażowe, m.in. w Warszawie, Krakowie i w Rzymie.

Organizatorzy liczą na wsparcie przedsięwzięcia przez liderów biznesu, kultury, organizacji społecznych i dziennikarzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Papież patronem programu zjednoczenia liderów