Papież rozmawiał z Barroso o kryzysie i bezrobociu

PAP
opublikowano: 15-06-2013, 15:18

Bardzo poważny wpływ kryzysu na bezrobocie, zwłaszcza wśród młodzieży, był jednym z tematów sobotniej rozmowy papieża Franciszka z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso - poinformowało watykańskie biuro prasowe.

W komunikacie wydanym po audiencji Barroso u papieża i spotkaniach szefa KE z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i szefem dyplomacji arcybiskupem Dominique Mambertim poinformowano, że omawiano też konsekwencje obecnego kryzysu dla życia rodzin.

Ponadto, jak podało watykańskie biuro prasowe, mówiono o wkładzie, jaki Kościół katolicki może wnieść w „dobrobyt materialny i duchowy Europy”.

Inne tematy rozmowy Barroso z papieżem i jego współpracownikami to krzewienie praw człowieka, szczególnie wolności religijnej oraz obrona mniejszości chrześcijańskich na świecie.

Franciszek rozmawiał z szefem Komisji Europejskiej przez kwadrans. Spotkanie rozpoczęło się od żartobliwej wymiany zdań na temat języka rozmowy. Na pytanie Jose Manuela Barroso, czy będą rozmawiać po hiszpańsku czy portugalsku (przewodniczący KE jest Portugalczykiem), papież z Argentyny odpowiedział z uśmiechem: „Przecież my się rozumiemy, u nas się mówi, że portugalski to źle wymawiany hiszpański!”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane