Parafowanie porozumienia MSP i banku Unicredit - komunikat CIR

(Marek Druś)
opublikowano: 05-04-2006, 14:11

Poniżej publikujemy komunikat Centrum Informacyjnego Rządu dotyczący zawartego w środę porozumienia między MSP i włoskim bankiem Unicredito, a dotyczącym warunków fuzji należących do niego Banku BPH i Pekao.

Poniżej publikujemy komunikat Centrum Informacyjnego Rządu dotyczący zawartego w środę porozumienia między MSP i włoskim bankiem Unicredito, a dotyczącym warunków fuzji należących do niego Banku BPH i Pekao.

"Premier Kazimierz Marcinkiewicz był obecny przy parafowaniu porozumienia pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa i banku Unicredit. Porozumienie ma na celu zapewnienie, że BPH pozostanie niezależnym bankiem na polskim rynku. Unicredit zbędzie 200 placówek i powiązanych z nimi usług bankowych, działających pod marką BPH, na rzecz niezależnego trzeciego podmiotu poprzez międzynarodowy, konkurencyjny i przejrzysty proces. Niezbyte aktywa zostaną włączone do PeKaO.

Podczas zarządzania procesem zbycia Unicredit zapewni, że nie będzie żadnych zwolnień w PeKaO i BPH do 31.03.2008. Efektywność zostanie osiągnięta przez banki drogą naturalnej rotacji.

By zapewnić odpowiednią współpracę z MSP, porozumienie przewiduje prawo MSP do mianowania dwóch członków Rady Nadzorczej BPH.

Porozumienie rozwiązuje różnice poglądów między Unicredit i MSP w związku z umowami prywatyzacyjnymi. Porozumienie to stanowi najlepsze rozwiązanie dla odpowiedzialnego prowadzenia działalności biznesowej przez PeKaO i BPH, zarówno z punku widzenia pracowników, jak i klientów, i raz jeszcze dowodzi zobowiązania Unicredit wobec jego udziałowców, jak i Polski, a także wolę polskiego rządu, by rozwiązać nieporozumienia i chronić swych uprawnionych interesów".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Parafowanie porozumienia MSP i banku Unicredit - komunikat CIR