Paragraf elektroniczny

DI
opublikowano: 21-06-2012, 00:00

PRAWO

PRZEMYSŁAW POLAŃSKI

dyrektor w wydawnictwie CH Beck

Ogromne tempo zmian przepisów wymaga od polskich prawników bezpośredniego i szybkiego dostępu do bieżąco aktualizowanej bazy informacyjnej. Dlatego nieodłącznym elementem ich pracy jest korzystanie z systemów informacji prawnej (SIP). Obecnie podstawowym narzędziem stają się SIP elektroniczne. Ich zaleta to maksimum treści pod ręką i możliwość wykonania w kilka sekund kwerendy, która w tradycyjnym trybie trwałaby nawet tygodniami.

Dostęp do SIP możliwy jest już nie tylko przez internet, ale z wykorzystaniem najnowszych technologii umożliwiających mobilność. Tworzone są wersje SIP m.in. na iPady czy iPhone’y, pozwalające na błyskawiczny i nieograniczony dostęp do przepisów, orzeczeń czy komentarzy. Jest to prawnikowi przydatne zwłaszcza podczas spotkania z klientem czy nawet na sali sądowej, gdy korzystanie z komputera może być utrudnione. Na razie posługiwanie się iPadem podczas rozprawy nie jest jeszcze powszechne, ale to się szybko zmieni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu