Paribas złożył wniosek o członkostwo na GPW

opublikowano: 13-03-2007, 16:56

BNP Paribas Arbitrage SNC – francuski broker złożył wniosek o członkostwo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie on  trzecim po Kepler Equities i Societe Generale podmiotem francuskim prowadzącym działalność na GPW.

Zdalne członkostwo daje zagranicznym brokerom możliwość bezpośredniego dostępu do systemu GPW bez konieczności fizycznej obecności w Polsce lub korzystania z lokalnych pośredników.

Rosnące zainteresowanie zagranicznych domów maklerskich członkostwem na GPW świadczy o co raz większym znaczeniu naszego rynku w Europie i zainteresowaniu zagranicznych podmiotów inwestowaniem na parkiecie w Warszawie. Wniosek kolejnego brokera z Europy Zachodniej świadczy o atrakcyjności naszego parkietu dla tamtejszych inwestorów, którzy na GPW w Warszawie widzą doskonałe miejsce do inwestowania i pomnażania kapitału.

Większa baza zagranicznych członków giełdy przyczyni się do umocnienia pozycji warszawskiej Giełdy jako wiodącego parkietu w tej części Europy i wpisuje się w strategię budowy centrum giełdowego dla regionu CEE w Warszawie, atrakcyjnego również dla inwestorów spoza regionu.

BNP Paribas Arbitrage SNC jest częścią francuskiej grupy bankowej BNP Paribas S.A., wiodącej instytucji finansowej we Francji. Bank BNP Paribas powstał w 2000 r. z połączenia banków Banque Nationale de Paris (BNP) i Paribas.

BNP Paribas Arbitrage SNC prowadzi działalność na rachunek własny na głównych międzynarodowych rynkach finansowych. Jest wiodącym dealerem na rynku akcji na giełdzie w USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech oraz Hiszpanii.

Przychody grupy bankowej BNP Paribas za 2006 rok wyniosły ponad 27,9 mld euro i wzrosły w porównaniu do poprzedniego roku o ponad 27 proc.

Obecnie na GPW działalność operacyjną prowadzi 10 zdalnych członków, a 11 podmiot – węgierski dom maklerski Cashline Securities w ubiegłym tygodniu złożył wniosek o członkostwo na GPW. Na naszym parkiecie obecni są pośrednicy z Austrii, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii. Zagraniczni brokerzy są co raz bardziej aktywni na naszym rynku: w połowie 2006 roku handlowali akcjami o wartości ok. 450 mln zł miesięcznie – na koniec stycznia wartość obrotów tej grupy zwiększyła się do ponad 1,1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Paribas złożył wniosek o członkostwo na GPW