Park rozrywki ma pieniądze

DT
opublikowano: 16-12-2011, 00:00

Pomysłodawca polskiego Disneylandu zapewnia, że finansowanie projektu za 520 mln EUR jest zabezpieczone.

Projekt największego parku rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej, jaki ma powstać w Grodzisku Mazowieckim, jest bliżej realizacji. Tak przynajmniej zapewnia spółka Las Palm (LP), mająca realizować inwestycję.

— Kompletujemy niezbędne decyzje i pozwolenia. Odrolnienia gruntów spodziewamy się w lutym 2012 r., uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego w kwietniu, a pozwolenia na budowę w czerwcu. To pozwoliłoby zacząć budowę parku w lipcu 2012 r., tak by był gotowy w październiku 2014 r. — mówi Peter Mulder, prezes LP.

Na dziś wartość projektu to 520 mln EUR (2,34 mld zł). A jeszcze miesiąc temu władze LP mówiły o 400 mln EUR (1,8 mld zł) jako koszcie pierwszego etapu i 750 mln EUR (3,37 mld zł) jako całkowitej wartości inwestycji. To właśnie finansowanie Adventure World Warsaw (AWW) budzi najwięcej emocji. Miesiąc temu „PB” ujawnił, że firmujący go Peter Mulder nieznany jest z żadnych dużych inwestycji, a dotychczas, tak w Holandii jak i Polsce, prowadził interesy na znacznie mniejszą skalę i niekoniecznie z sukcesami (w kraju tulipanów np. zbankrutowały kontrolowane przez niego spółki z grupy Frecisol i PJ Mulder Holding z branży chłodniczej).

Peter Mulder zapewnia, że finansowanie AWW jest „zabezpieczone”. Inwestorów nie może jednak ujawnić, bo ci zastrzegli to sobie aż do uzyskania pozwolenia na budowę. O tym, że plany LP są poważne, ma świadczyć to, że na prace związane z tworzeniem parku spółka, jak zapewnia Mulder, wydała już około 45 mln zł. Holender chwali się też nowym dyrektorem zarządzającym i dyrektorem finansowym LP. Pierwszym został Steven Shaiken, znany w branży rozrywki i rekreacji (zarządzał m.in. Universal Parks and Resorts, Royal Caribbean International czy siecią hoteli Hilton). Drugim — Ewa Woroszył, która wcześniej pracowała w PricewaterhouseCoopers w Dubaju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Park rozrywki ma pieniądze