Parkiet Media planuje pozyskać inwestora do końca kwietnia

Internet Securities
opublikowano: 18-04-2005, 16:20

Parkiet Media SA, wydawca dziennika „Parkiet”, oczekuje, że do końca miesiąca pozyska nowego inwestora, powiedział w poniedziałek agencji ISB Dariusz Jarosz prezes Parkiet Media, spółki, w której TP Internet ma 99,45% udziałów.

Parkiet Media SA, wydawca dziennika „Parkiet”, oczekuje, że do końca miesiąca pozyska nowego inwestora, powiedział w poniedziałek agencji ISB Dariusz Jarosz prezes Parkiet Media, spółki, w której TP Internet ma 99,45% udziałów.

„Oczekujemy, że do końca miesiąca Parkiet Media pozyska nowego inwestora. Cztery podmioty złożyły oferty, trwa due diligence. Wśród oferentów są zarówno polskie firmy medialne, jak i zagraniczne, w tym fundusz inwestycyjny” – powiedział agencji ISB Jarosz.

„Nie komentuję szczegółów" – dodał.

Zainteresowanie przejęciem wydawcy „Parkietu” jest m.in. Presspublica – wydawca dziennika „Rzeczpospolita”.

„Jesteśmy zainteresowani przejęciem ‘Parkietu’. Złożyliśmy wstępną ofertę i czekamy na dopuszczenie do due diligence. Jeśli jego wynik będzie korzystny, będziemy myśleć o ostatecznej ofercie” – powiedział ISB wiceprezes Presspubliki Piotr Frątczak.

Nadzór właścicielski nad TP Internet prowadzi zależna od Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) spółka TP Invest.

„Proces związany ze sprzedażą ‘Parkietu’ trwa, a w naszym imieniu negocjacje z oferentami prowadzi spółka TP Invest” – powiedział ISB rzecznik TP Internet Piotr Michalski.

Z kolei w biurze zarządu TP Invest poinformowano agencję, że rozmowy faktycznie trwają, ale „dyrektor Michał Szukalski, odpowiedzialny za negocjacje w imieniu TP Internet, nie może przekazać żadnych szczegółów na temat sprzedaży udziałów w Parkiet Media, gdyż umowa zobowiązuje obie strony do zachowania tajemnicy”.

Z informacji uzyskanych przez agencję ISB wynika, że oferty na zakup Parkiet Media nie złożyła samodzielnie spółka Orkla Press Polska, która jest jednocześnie większościowym udziałowcem wydawcy „Rzeczpospolita”.

Natomiast jest prawdopodobne, że wśród oferentów może być ITI Holding, który już wcześniej wykazywał zainteresowanie zakupem „Parkietu”.

TP Internet poszukuje inwestora branżowego dla Parkiet Media już od 2003 roku. (ISB)

Monika Romaniuk, Marek Knitter

mor/mik/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane