Parkiety w Europie zdominowali kupujący

WST
26-09-2007, 10:17

Największe europejskie giełdy rosną zdecydowanie pierwszy raz od trzech sesji. Parkiety w Azji kontynuowały natomiast trzyseryjną serię wzrostową, która wzniosła część indeksów na dwu miesięczne maksima.

Poprawa nastrojów na Starym Kontynencie jest w głównej mierze zasługą gry pod kolejną obniżkę stóp procentowych przez amerykański Fed. Wg agencji Bloomberg liczba osób przekonanych, że amerykańskie władze monetarne obniżą stopy o 25 punktów bazowych w przyszłym miesiącu wzrosła już z 72 do 88 proc.

Inwestorzy z uznaniem odnieśli się również do decyzji Goldman Sachs o wpisaniu na listę "kupuj" walorów HBOS, największego brytyjskiego banku hipotecznego.

Wzięciem cieszą się papiery Nokii. Fiński producent telefonów komórkowych "zasłużył" sobie zdaniem analityków Citigroup na podwyższenie ceny docelowej akcji o 15 proc. do 31 EUR.

Jedną z gwiazd sesji są papiery Northern Rock. Czwarty co do wielkości bank hipoteczny na Wyspach Brytyjskich po wtorkowej sesji poinformował o otrzymaniu kilku propozycji przejęcia. Borykająca się z problemem płynności spółka zaznaczyła jednak, że są to dopiero wstępne oferty bez sugerowanych cen. Bank zrezygnował przy okazji z wypłaty dywidendy za pierwsze półrocze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Parkiety w Europie zdominowali kupujący