Parkiety w USA nerwowe na otwarciu sesji

WST
10-07-2008, 15:44

Czwartkowa sesja na Wall Steet rozpoczęła się wzrostem indeksów. To zasługa danych makro, doniesień BoA i dużej fuzji w  sektorze chemicznym. Szybko jednak kontratak przeprowadziła strona podażowa, co  doprowadziło do falowania wskaźników.

Bardzo pozytywnie zaskoczyły dane z rynku pracy. W minionym tygodniu, jak podliczył Departament Pracy, liczba wniosków o zasiłek dla nowych bezrobotnych spadła o 58 tys. do najniższego poziomu od kwietnia.

Teraz na przebiegu dalszej części notowań może zaważyć wystąpienie szefa Fed, Bena Bernanke. Być może gracz i analitycy znajdą w jego komentarzach wskazówki odnośnie dalszych kroków amerykańskich władz monetarnych.

W centrum uwagi inwestorów znalazł się  Bank of America. Jego szef zarządzający stwierdził, że instytucja nie ma podstaw do obniżenia premii (dywidendy) dla akcjonariuszy. Instytucja nie stoi także przed koniecznościa pozyskania dodatkowych kapitałów.

Atmosferę podgrzewają doniesienia o fuzji Dow Chemical z Rohm & Haas. Jej wartość to co najmniej 15 mld USD.

W górę idą notowania Wal-Mart Stores, potentata sektora detalicznego. Przychody ze sprzedaży w czerwcu na rodzimym rynku wzrosły o 5,8 proc., więcej niż zakładała prognoza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Parkiety w USA nerwowe na otwarciu sesji