Parmalat żąda 7,1 mld EUR od CSFB

(Marek Druś)
opublikowano: 04-10-2005, 10:31

Parmalat Finanziaria domaga się 7,1 mld EUR od Credit Suisse First Boston (CSFB). Włoski koncern spożywczy oskarża amerykański bank inwestycyjny o współudział w działaniach, które doprowadziły do jego bankructwa dwa lata temu.

Parmalat Finanziaria domaga się 7,1 mld EUR od Credit Suisse First Boston (CSFB). Włoski koncern spożywczy oskarża amerykański bank inwestycyjny o współudział w działaniach, które doprowadziły do jego bankructwa dwa lata temu.

Parmalat poinformował o żądaniach wobec CSFB w ogłoszeniach opublikowanych we wtorek we włoskiej prasie. Największy włoski producent żywności zdecydował się na pozwanie także innych banków, m.in. UniCredito Italiano i Merrill Lynch & Co. Oskarża je o współudział w manipulacjach i oszustwach finansowych, które doprowadziły ostatecznie do jego bankructwa.

Parmalat wróci na giełdę w Mediolanie 6 października. Jego notowania były zawieszone na ponad 21 miesięcy. Ponowny handel akcjami Parmalatu jest możliwy dzięki konwersji 14 mld EUR długu spółki na jej akcje.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane