Parmalat znów notowany na giełdzie w Mediolanie

(Marek Druś)
opublikowano: 06-10-2005, 14:32

Parmalat Finanziaria powrócił w czwartek na giełdę w Mediolanie choć pod zmienioną nazwą. Największy włoski koncern spożywczy i największy włoski bankrut „zadebiutował” kursem 3,15 EUR, o 51 proc. wyższym od maksimum z 2002 roku.

Parmalat Finanziaria powrócił w czwartek na giełdę w Mediolanie choć pod zmienioną nazwą. Największy włoski koncern spożywczy i największy włoski bankrut „zadebiutował” kursem 3,15 EUR, o 51 proc. wyższym od maksimum z 2002 roku.

- To nowy Parmalat – powiedział prezes Enrico Bondi w czwartek w momencie rozpoczęcia notowań giełdowych spółki. To choćby o tyle prawda, że nazwa spółki została zmieniona na Parmalat SpA.

Bondi pozwał banki uczestniczące w budzących wątpliwości operacjach finansowych Parmalatu o zwrot łącznie 13 mld EUR. Jak się szacuje, na bankructwie włoskiego koncernu straty poniosło ok. 100 tys. inwestorów.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane