PARP idzie w sukurs PPP

ANP
opublikowano: 12-07-2011, 00:00

Jesienią startuje inicjatywa, która może przyspieszyć PPP w Polsce. 10 mln zł na nią wyłoży Unia.

Jesienią startuje inicjatywa, która może przyspieszyć PPP w Polsce. 10 mln zł na nią wyłoży Unia.

Po ponad dwóch i pół roku od wejścia w życie nowej ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) inwestycji w tej formule w Polsce wciąż jest mało. Pomocną dłoń wyciąga Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która szykuje się do rozpoczęcia projektu systemowego "Partnerstwo publiczno-prywatne". Za cel stawia sobie upowszechnienie wiedzy oraz wsparcie doradcze w zakresie PPP.

— Planujemy uruchomić projekt we wrześniu. Liczymy, że w jego ramach pokażemy modelowe wdrożenia projektów inwestycyjnych w PPP i dzięki temu przyczynimy się do zwiększenia liczby przedsięwzięć realizowanych w tej formule — mówi Małgorzata Kuś-Konieczna, główny specjalista PARP.

Projekt będzie współfinansowany z pieniędzy unijnych w wysokości około 10 mln zł. W jego ramach będą podjęte działania informacyjne, promocyjne (seminaria, konferencje, wizyty studyjne itp.) i doradcze dla instytucji, które planują przedsięwzięcia infrastrukturalne w PPP. PARP planuje też ogłoszenie (w ciągu czterech lat) dwóch konkursów dla gmin i innych podmiotów publicznych, które chcą spróbować sił w PPP. Konkursy pozwolą wyłonić najlepiej przygotowane projekty. Te otrzymają bezpłatne wsparcie doradcze na etapie analiz oraz w procesie wyboru partnera prywatnego.

— Pierwszy konkurs chcemy ogłosić do połowy 2012 r. Czekamy na projekty o zasięgu regionalnym — dodaje Małgorzata Kuś-Konieczna.

PARP liczy, że dzięki temu uda się wesprzeć realizację co najmniej pięciu wzorcowych projektów PPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy