Partner dla aptek

KG
opublikowano: 13-12-2018, 22:00

MAŁGORZATA SŁAWIŃSKA-GARGOL: PRZEDSIĘBIORSTWO DYSTRYBUCJI FARMACEUTYCZNEJ SLAWEX

"To dobry moment, by podziękować pracownikom PDF Slawex, szczególnie tym, którzy są z nami niemal od początku istnienia hurtowni, za wspólne tworzenie przedsiębiorstwa, bo to ludzie tworzą firmę i to również ich zaangażowanie decyduje o jej sukcesie. To dzięki nim może się rozwijać i być wyróżniana w prestiżowych rankingach, tak jak została doceniona przez dziennik „Puls Biznesu” i wywiadownię gospodarczą Bisnode. Należy również wspomnieć o naszych wieloletnich klientach, dzięki którym funkcjonujemy i ciągle podnosimy jakość usług."

Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej Slawex, którego prezesem jest Małgorzata Sławińska-Gargol, powstało w 1990 r. w Lublinie jako Hurtownia Farmaceutyczna Slawex. W 2007 r. redakcja „Gazety Farmaceutycznej” przyznała hurtowni tytuł Mistrza 2007 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie hurtu aptecznego. W roku 2008 hurtownia została wniesiona aportem do spółki pod nazwą Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej Slawex. Warto zaznaczyć, że to firma ze 100-procentowym polskim kapitałem. Obecnie poza lubelską centralą prowadzi jeszcze pięć oddziałów: w Białymstoku, Nowym Sączu, Klaudynie k. Warszawy, Katowicach i w Sierosławiu k. Poznania. Zatrudnia ponad 200 pracowników i współpracuje z wieloma podmiotami w ramach outsourcingu usług. Klientami przedsiębiorstwa są przede wszystkim apteki — zarówno otwarte, jak i zamknięte (szpitalne). Slawex współpracuje także z punktami aptecznymi i sklepami zielarsko-medycznymi, zaopatrując swoich odbiorców w produkty lecznicze, wyroby medyczne i suplementy diety.

Każdy klient jest traktowany indywidualnie. Spółka opiera działalność na partnerstwie, szacunku, profesjonalizmie i szybkości działań. W przedsiębiorstwie wdrożono Dobrą Praktykę Dystrybucyjną (DPD), czyli zbiór zasad, których stosowanie gwarantuje, że przez całą drogę produktu leczniczego od wytwórcy do apteki zachowana będzie jego jakość i niezmienność oraz że będzie pochodził z legalnego źródła dostawy. Firma dysponuje własnymi budynkami biurowymi oraz dużym i nowoczesnym zapleczem magazynowym. To pierwsza w Polsce hurtownia farmaceutyczna, która wdrożyła na tak dużą skalę kompleksowe, nowoczesne rozwiązanie logistyczne, wykorzystujące system automatycznych przenośników i regałów w centralnym magazynie, a następnie w oddziałach. Pozwala to na bardzo szybkie i dokładne kompletowanie zamówień. Kontrahenci firmy mogą także korzystać z systemu e-Slawex i zamawiać wybrane preparaty online. W 2018 r. Slawex został laureatem nagrody Orły przyznawanej przez tygodnik „Wprost”. Kolejnym wyróżnieniem, przyznanym w tym roku, jest piąte miejsce w rankingu najlepszych firm Lubelszczyzny Złota Setka 2017, organizowanym przez „Dziennik Wschodni”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KG

Polecane