Partnerstwo, rozwój i odwaga

KOMENTARZ: KAMIL KAMIŃSKI, wiceprezes Tauron Polska Energia ds. klienta i wsparcia korporacyjnego
opublikowano: 08-06-2017, 22:00

W Grupie Tauron uważamy, że determinantą wzrostu innowacyjności i konkurencyjności jest kultura organizacyjna promująca pomysłowość i gotowość do ciągłego kwestionowania status quo.

PRO, czyli „Partnerstwo, Rozwój, Odwaga” — to te wartości definiują nasze nowe podejście do biznesu. Zdecydowaliśmy się na fundamentalną zmianę, wręcz rewolucję, choć wolimy nazywać ją ewolucją. Naszym celem jest zniwelowanie myślenia o Grupie w kategoriach jej poszczególnych, pionowo zorientowanych segmentów.

KAMIL KAMIŃSKI, wiceprezes Tauron Polska Energia ds. klienta i wsparcia korporacyjnego
Zobacz więcej

KAMIL KAMIŃSKI, wiceprezes Tauron Polska Energia ds. klienta i wsparcia korporacyjnego Fot. PW

Grupa Tauron to dziś optymalizujące wartości obszary zarządzane procesowo. W praktyce oznacza to m.in. docelowe wprowadzenie we wszystkich spółkach grupy zarządzania procesowego, które w jasny i jednoznaczny sposób określi odpowiedzialność, gdyż każdy proces ma swojego opiekuna. Dotychczasowy, mocno zbiurokratyzowany model biznesowy nie przystawał do obecnych realiów rynkowych, dlatego też zdecydowaliśmy się na przysłowiową „ucieczkę do przodu”.

Wdrażany obecnie model ukierunkowany jest na integrację spółek w ramach holdingu. Stworzyliśmy zespoły zarządzające poszczególnymi strumieniami procesowymi, co finalnie ma się przełożyć na większą efektywność zarządczą i zadowolenie naszych odbiorców. Priorytetem jest dla nas bowiem klient, a całą organizację cechuje klientocentryczność. W proces koniecznych zmian zaangażowaliśmy wszystkich pracowników. Liczymy na ich kreację i odwagę w wyrażaniu pomysłów, które mogą przyczynić się do lepszego zarządzania spółką. Stawiamy na dwukierunkową komunikację z pracownikami promując kulturę feedbacku. Badamy zadowolenie pracowników i korzystamy z wielu nowoczesnych narzędzi dialogu. Takie podejście — oparte na partnerstwie i otwartości, przynosi najlepsze rezultaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOMENTARZ: KAMIL KAMIŃSKI, wiceprezes Tauron Polska Energia ds. klienta i wsparcia korporacyjnego

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu