Partyjny kolega Angeli Merkel chce, aby Niemcy same kupiły szczepionki

opublikowano: 09-02-2021, 13:26

Alexander Dobrindt, wysokiej rangi polityk chadecki wezwał władze Niemiec, aby nie patrząc na Unię Europejską kupiły szczepionki od Rosji i Chin i przyspieszyły program szczepień.

Dobrindt przekonuje, że Unia Europejska działa zbyt wolno w sprawie szczepień, dlatego Niemcy nie powinny na nią się oglądać, a raczej same kupić szczepionki na COVID-19.

- Niemcy nie mogą czekać w tak istotnej sprawie na wielki i powolny tankowiec, którym jest Unia Europejska – powiedział niemiecki polityk. – Musimy zatwierdzić i kupić szczepionki w Rosji i Chinach jako kraj, aby zrekompensować braki na poziomie Unii Europejskiej – dodał.

Dobrindt podkreślił, że szybko rozprzestrzeniające się mutacje koronawirusa zwiększają potrzebę przyspieszenia szczepień. Powołał się na ostatnie badania, które pokazały, że nowe mutacje powodują już nawet 20 proc. zakażeń w kraju.

- Głównym interesem kraju musi być zamówienie wystarczającej liczby szczepionek dla jego mieszkańców – powiedział niemiecki polityk. – Nie mogę być ostatni w kolejce kupujących szczepionkę z powodu jakiegoś niejasnego moralnie rozumowania, a potem skarżyć się, że nie mam jej dostatecznej ilości – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane