Pary złotówkowe kontynuują odbicie

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 09-12-2016, 15:28

Po spadkach na początku tygodnia, od wczoraj pary złotówkowe (USD/PLN, GBP/PLN i CHF/PLN) kontynuują odbicie z zeszłego miesiąca.

USD/PLN

Po trwającej trzy dni spadkowej korekcie, wczoraj rano notowania USD/PLN ponownie ruszyły w górę. Dzisiaj odbicie to jest kontynuowane. Spadkowa korekta zatrzymała się dokładnie na poziomie 38,2% zniesienia odbicia z 9 listopada (4,1060), a zatem jej modelowy zasięg został osiągnięty. Pokonanie poziomu maksimów z tego miesiąca i jednocześnie tegorocznych ekstremów (4,2665) będzie sygnałem kontynuacji osłabiania złotego do dolara amerykańskiego w średnim terminie nawet do okolic poziomu 4,52 –poziom równości odbicia wykształconego w drugiej połowie 2008 i na początku 2009 roku oraz sekwencji wzrostowej budowanej od maja 2011 roku.

GBP/PLN

Fala spadkowa wykształcona na parze GBP/PLN na początku tego tygodnia wyhamowała wczoraj rano. Od tamtej pory ponownie przewagę na tym rynku utrzymuje strona popytowa. W poniedziałek odbicie na notowaniach GBP/PLN zdołało naruszyć 50% zniesienie sekwencji spadkowej z listopada ubiegłego roku, ale naruszenie to było jedynie krótkoterminowe. Uaktywnienie strony podażowej sprawiło, że od początku tygodnia oglądamy na tej parze ruch w dół. Odbicie z początku października wygląda już na wypełniony impuls, a zatem ostatnie cofnięcie możemy traktować póki co jako korektę tego odbicia. Modelowy zasięg fali spadkowej to w tej sytuacji poziom 38,2% zniesienia (5,10), a maksymalny poziom 61,8% zniesienia zbiegający się z długoterminową linią trendu wzrostowego. Zasięgi te nie zostały póki co osiągnięte. Dopiero pokonanie poziomu 5,40 (ostatnie ekstrema) będzie sygnałem zakończenia spadkowej korekty.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy