Paryż: Silny spadek akcji koncernu EADS

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 14-06-2006, 18:14

Na giełdzie w Paryżu gwałtownie akcje europejskiego koncernu EADS straciły na wartości 26 proc. To reakcja na wiadomość o kolejnych opóźnieniach w dostawach samolotu Airbus A 380. Ma to w znaczący sposób odbić się na bilansie finansowym grupy w 2007 roku.

Na giełdzie w Paryżu gwałtownie akcje europejskiego koncernu EADS straciły na wartości 26 proc. To reakcja na wiadomość o kolejnych opóźnieniach w dostawach samolotu Airbus A 380. Ma to w znaczący sposób odbić się na bilansie finansowym grupy w 2007 roku.

W tym roku zyski nie powinny specjalnie ucierpieć, ale w latach 2007- 2010 EADS zarobi o pół miliarda euro mniej niż to zakładano. Stanie się tak gdyż, ze względów produkcyjnych, w przyszłym roku koncern będzie w stanie dostarczyć na rynek tylko siedem ogromnych samolotów A380, które miały konkurować z Boeingiem.

W tej chwili trwają rozmowy szefów EADS z liniami Lotniczymi z Singapuru i nie wykluczone, iż koncern z siedzibą w Tuluzie będzie musiał wypłacić swemu klientowi wysokie odszkodowanie.

Singapore Airlines jako pierwszy klient miał otrzymać dwupokładowy samolot mogący przewozić od 555 do 800 pasażerów. Jeden egzemplarz samolotu kosztuje 300 milionów dolarów. Szesnaście linii lotniczych zamówiło w EADS niemal 160 maszyn A 380.

DA, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paryż: Silny spadek akcji koncernu EADS