Pasja, optymizm i ciężka praca, która… lekko przychodzi

DK
opublikowano: 13-12-2018, 22:00

ANNA JANCZEWSKA-RADWAN: MEDIM

Firma Medim, której jestem prezesem od 28 lat, została założona w 1990 r. z inicjatywy mojej i mojego byłego męża. Przed jej powstaniem byłam dyrektorem ds. sprzętu medycznego w polskim oddziale handlowej spółki z Monachium. Reasumując, z branżą nowoczesnych technologii medycznych jestem już związana 35 lat. Medim ma jasno sprecyzowaną wizję i misję, a wszyscy współpracownicy — opisany zakres zadań i standardy pracy. Funkcjonując w systemie ochrony zdrowia, który jest bardzo specyficzny i wymagający, działamy w oparciu o wewnętrzne procedury i zgodnie ze stosownymi normami ISO. Stosujemy zasady kodeksu etyki stworzone przez branżę wyrobów medycznych.

Moja rola, którą szczególnie lubię, to inspiracja, kreacja pomysłów i motywowanie. Monitoruję też realizację strategii i ustalanych co roku celów finansowych i pozafinansowych poszczególnych pionów firmy. Współpracuję na co dzień z wysokokwalifikowaną i odpowiedzialną kadrą menedżerską, z którą regularnie się spotykam. Utrzymuję też — w zależności od potrzeb — kontakty z pozostałymi współpracownikami firmy. Jestem zwolenniczką tzw. miękkich form zarządzania, gdyż stanowią ciekawsze i przyjemniejsze wyzwanie i są bardziej skuteczne w dzisiejszych czasach niż autorytarne. Moim największym zawodowym sukcesem jest mocna pozycja firmy na bardzo trudnym i wymagającym rynku ochrony zdrowia i jej duży udział w wypromowaniu w Polsce najnowocześniejszych małoinwazyjnych technik chirurgicznych, w tym techniki robotowej. Mimo że mierzyłam się z wieloma problemami i ponosiłam porażki, za każdym razem wychodziłam z nich jeszcze silniejsza i bardziej doświadczona. Nie potrafiłabym jednak pracować bez entuzjazmu, pasji i najbliższych współpracowników, którzy przejawiają podobny zapał.

Zjawisko tzw. szklanego sufitu znam tylko z opowieści i publikacji. Mnie na szczęście nigdy nie dotknęło. Zawsze wierzyłam w swoje siły i umiejętności, przejawiałam duży entuzjazm w działalności zawodowej. Prawdopodobnie byłam w tym na tyle przekonywująca, że wielokrotnie dawano mi szanse i w ten sposób pokonywałam kolejne szczeble kariery. Osobom rozpoczynającym życie zawodowe radzę postawić przede wszystkim na wiedzę w swojej branży i umiejętność pozytywnego wyróżniania się, upór w realizacji celów, ciągłe doskonalenie się w zawodzie. Znaczenie mają też ciekawość ludzi i świata, optymizm, troska o współpracowników i niewątpliwie ciężka praca, która powinna lekko przychodzić. Dziś Polacy i Polki mają większe szanse na międzynarodowe kariery zawodowe. Muszą się tylko wykazać lepszymi kwalifikacjami od konkurentów z innych krajów, jak również zdolnościami adaptacji do coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości.

Jak wskazuje praktyka, nie jest to aż tak trudne i coraz częściej słyszymy o Polkach zasiadających we władzach międzynarodowych korporacji i robiących międzynarodowe kariery. Poza pracą fascynuje mnie także ludzki umysł i ciągle studiuję tajemnice jego funkcjonowania i możliwości wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. Od 15 lat ćwiczę codziennie jogę, której między innymi zawdzięczam dobrą formę. Jeżdżę na nartach, gram w golfa... Zgłębiam tajniki zdrowego odżywiania, medytacji i profilaktyki zdrowotnej, którymi staram się też zarażać współpracowników. Najbliższa rodzina daje mi wsparcie, a wnuki mojej drugiej połówki — świeżość spojrzenia na świat. Działam społecznie w Bussines Center Club, w Gospodarczym Gabinecie Cieni, pełniąc funkcje ministra ds. ochrony zdrowia. Jestem też wiceprezesem Stowarzyszenia Grupa Robocza na Rzecz Innowacji, a w latach 2008-14 piastowałam stanowisko prezesa Polskiej Izby Wyrobów Medycznych Polmed. Zaś od 2016 r. jestem członkiem Rady do spraw Zdrowia Publicznego przy ministrze zdrowia. Wciąż realizuję nowe pomysły zawodowe, jednak zaczynam już powoli myśleć o sukcesorach, by przez najbliższych 10 lat móc powoli zmniejszać zaangażowanie w firmę.

Medim

Jeden z największych dostawców wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego z Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii dla polskich szpitali. Spółka ma siedzibę w Piasecznie pod Warszawą. Koncentruje się na kompleksowej i profesjonalnej obsłudze jednostek ochrony zdrowia w zakresie innowacyjnych i skutecznych technologii medycznych. Zatrudnia 80 pracowników posiadających specjalistyczną wiedzę i kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie technologii medycznych. Medim ma duży udział w wypromowaniu w Polsce najnowocześniejszych, małoinwazyjnych technik chirurgicznych, w tym techniki robotowej. Jako pierwsza firma wprowadziła na nasz rynek system zintegrowanych sal operacyjnych i wykonała 38 integracji sal operacyjnych w całym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DK

Polecane