Pat Garrett trafi do muzeum

WST, BLOOMBERG
opublikowano: 19-08-2013, 00:00

Władze amerykańskiego stanu Columbia planują sprzedaż obligacji o wartości 99,4 mln USD.

Z wpływów zamierzają sfinansować budowę muzeum poświęconego organom ścigania. Wystawione mają w nim być tematyczne eksponaty — w tym m.in. odznaka legendarnego szeryfa Pata Garretta czy kamizelka kuloodporna Ala Capone, jednego z najsłynniejszych gangsterów. Obiekt o powierzchni około 5,3 tys. mkw. ma powstać na placu Sądowym w Waszyngtonie, naprzeciwko National Law Enforcement Officers Memorial.

Muzeum, którego otwarcie przewidziane jest na styczeń 2016 r., w większości znajdować się będzie pod powierzchnią ziemi. Wystawy mają mieć interaktywny charakter i obejmować zarówno historyczne, jak i współczesne eksponaty obrazujące historię amerykańskich organów ścigania — w tym związaną z zabiciem Billy’ego Kida przez Pata Garretta i współudział tego drugiego w utworzeniu znanego policyjnego oddziału — Texas Rangers.

Dług zaciągnięty na budowę będzie zwolniony z podatku. Spłata z darowizn korporacyjnych i pracowników organów ścigania, sprzedaży pamiątek i federalnych dotacji — ma nastąpić do lipca 2048 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, BLOOMBERG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy